Close

29.06.2018

Залізниця зв’яже Європу, Ізраїль та країни Затоки!

Залізниця зв'яже Європу, Ізраїль та країни Затоки!

Залізниця зв’яже Європу, Ізраїль та країни Затоки!

Прем’єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаніягу та міністр транспорту Ісраель Кац почали кампанію по просуванню залізничного проекту «Рейки регіонального миру». Суттю проекту є продовження залізничних шляхів в північному Ізраїлі, в результаті чого Хайфа буде пов’язана з йорданської системою залізниць, яка, в свою чергу, веде до країн Перської Затоки та Саудівську Аравію.

Мета такого плану — створення регіональної транспортної системи з метою поліпшення торговельних відносин і просування мирного співіснування.

План Нетаніягу-Каца передбачає продовження залізничних шляхів з Хайфи і Бейт Шан на схід, до Йорданії, і передбачає будівництво залізничної станції в Дженіне. Товари будуть поставлятися з Європи в Хайфу — минаючи, тим самим, Сирію.

Кац пояснює дві головні ідеї, які стоять за проектом: «В серці цієї ініціативи — два центральних проекту. Один — Ізраїль, як мост між середземноморськими країнами та Заходом. Другий — Йорданія, в якості основного транспортного центру, який з’єднає залізничні системи Ізраїлю та Заходу з Іраком, Саудівською Аравію та державами Затоки на сході і південному сході, а також узбережжям Червоного моря, Акаба та Ейлатом на півдні «. Це дозволить «економічно та політично прив’язати Ізраїль до регіону» і «консолідувати прагматичний табір в регіоні».

Пропонований проект представляє більш дешеву альтернативу традиційним вразливим морським маршрутами, що йде через Ормузьку протоку і Баб ель-Мандаб. Ізраїль очікує, що Сполучені Штати відіграють важливу роль в політичній підтримці описаного плану.

Слід нагадати, що Ізраїль вже перетворився в подібного роду «сухопутний міст», що зв’язує Туреччину і Європу з Йорданією і Аравійським півостровом.

Туреччина та Болгарія раніше транспортували свої товари в Ірак, Йорданію і країни Перської Затоки через Сирію. Зараз, вантажівки та контейнери відправляють на поромах в Хайфу, після перевозять до мосту Нахар Хайарден і потім вже в Йорданію. Товари або залишаються в Йорданії, або йдуть далі за східним і південним напрямках.

У минулому році близько 13,000 вантажівок, завантажених товарами з Туреччини і Болгарії, пройшли через Ізраїль. Зараз їх кількість збільшилася на 25%.

Заступник міністра з регіональної кооопераціі Аюб Кара повідомив, що термінал Шейх Хуссейн на кордоні з Йорданією буде істотно розширено. На ньому щомісяця буде оброблятися на 150 вантажівок більше.

На сьогоднішній день, Ізраїль вважають найбезпечнішим та надійним маршрутом транспортування товарів.

http://mignews.com/news/240618_74717_98063.html

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання»!

Передплата на журнал «Залізничне постачання»