Close

16.06.2018

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ ГДАНСЬКА

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ ГДАНСЬКА

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ ГДАНСЬКА

Один з найкрасивіших вокзалів не тільки в Польщі, але і в Європі!

Головний вокзал Гданська — найбільша пасажирська залізнична станція в місті, а будівля залізничного вокзалу є однією з найкрасивіших в Польщі. Він розташований в центрі історичної частини міста, в п’яти хвилинах ходьби від старого міста.

Залізничний вокзал в Гданську був побудований у стилі бароко і введений в експлуатацію в 1900 році, він є четвертим вокзалом в місті. Перший вокзал був створений біля Низьких воріт в 1852 році, інший був побудований біля Високих воріт в 1867 році, а після того, коли була проведена залізнична лінія з Берліна в Гданськ, в 1870 році був побудований вокзал біля Оливських воріт.

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ ГДАНСЬКА

Будівництво цього вокзалу було почато в 1892 році і завершено після 8 років роботи. Відтоді, він узяв на себе роль головного залізничного вокзалу Гданська.

Його зовнішній вигляд зберігся без великих змін до сьогоднішнього дня. Вокзал складається з декількох будівель: адміністративна частина, транспортна база, пошта, відділення залізничних кас. Платформи вокзалу покриті дахом.

Залізничний вокзал вражає своєю красою і дуже гармонійно вписується в архітектуру старого Гданська.

Будівля чималих розмірів, з червоної цеглини з широкими вікнами арочної форми. Парадний вхід в вокзал декорований елементами польських і гданських геральдичних символів. Домінантою цієї монументальної будівлі є 48-метрова вежа, яка спочатку працювала як водонапірна. Вежа була побудована трохи пізніше, ніж вокзал, в 1903 році та ній було розміщено годинник, діаметр якого складає 3,25 метри.

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ ГДАНСЬКА

У 1945 році Червона Армія підпалила будівлю головного вокзалу. Вона сильно постраждала, але стіни збереглися, і станція була перебудована у формі, близькій до історичної будівлі. У 1965 і 1996 роках будівля була модернізована і відновлена, зберігши зовнішній історичний вигляд. На жаль, незважаючи на видатні архітектурні якості внутрішній інтер’єр вокзалу втратив минулий характер.

У будівлі головного вокзалу розташовані цілодобові залізничні каси, інформаційне табло, зал очікування, камери схову, цілодобова аптека і пункт обміну валюти, банк, декілька магазинів, невеликих точок громадського харчування, туалети і сімейні кімнати. У деяких місцях на території вокзалу діє безкоштовний Wi-Fi.

Цікаво, що будівля залізничного вокзалу в Гданьську побудована за тим же проектом що і вокзал в Кольмарі (Франція). Зовні вони схожі майже як брати близнюки.

ЗАЛІЗНИЧНИЙ ВОКЗАЛ ГДАНСЬКА

Нині вокзал приймає пасажирські міжміські потяги PKP Intercity та приміські потяги SKM, які обслуговують міста польської агломерації Труймясто (Гданськ, Сопот, Гдиня та декілька менших міст). На станції є п’ять платформ, у тому числі два острови (для регіонального і міжміського трафіку) і три платформи, які обслуговують потяги SKM.

Головний вокзал Гданська — це не тільки важливий транспортний вузол, а ще цікавий пам’ятник архітектури та візитна картка міста.

Тарас Рейка

За матеріалами інтернет

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання»!

Передплата на журнал «Залізничне постачання»

Залізничне постачання #6 Грудень 2017 року