Close

02.09.2018

У В’єтнамі вивчають можливість будівництва високошвидкісної магістралі

В'єтнам

У В’єтнамі вивчають можливість будівництва високошвидкісної магістралі

Стали відомі результати попереднього дослідження за проектом будівництва високошвидкісної лінії довжиною 1545 км між Ханоєм і Хошимін, що перетинає практично всю територію В’єтнаму з півночі на південь.

Вартість будівництва двоколійної лінії з шириною колії 1435 мм та 23 станціями оцінюють в 58 млрд дол. США. На мостові споруди припадатиме 60% лінії, на тунелі — 10%, решта — на повністю ізольовані наземні ділянки без перетинів в одному рівні з автомобільними дорогами. Дослідження виконав консалтинговий консорціум з трьох в’єтнамських компаній.

Дві перші ділянки (Ханой — Вінь і Хошимін — курорт Нячанг) вартістю 24 млрд дол. США можуть бути побудовані в період між 2020 і 2030 роками. Їх відкриття для руху можливо в 2032 р.

Передбачається, що введення в комерційну експлуатацію всієї лінії відбудеться між 2040 і 2045 роками. Час у дорозі між Ханоєм і Хошиміном скоротиться до 8 годин проти 24 годин зараз на одноколійній залізниці метрової колії, яка була побудована ще в період, коли країна була французькою колонією.

Швидкість руху поїздів на першому етапі не буде перевищувати 200 км / год, але в подальшому планується її зростання до 350 км / год, після чого, за прогнозами, частка високошвидкісної лінії в перевезеннях між Ханоєм і Хошимін досягне 14%.

Міністерство транспорту країни має намір передати доповідь за підсумками дослідження на перевірку однієї з авторитетних європейських консалтингових компаній. Очікується, що опрацювання проекту завершиться протягом найближчих 2 років.

Наразі В’єтнам має в своєму розпорядженні мережу залізниць протяжністю 3000 км. На її розвиток спрямовується лише 1% загального бюджету транспортної галузі країни.

Вперше проект будівництва високошвидкісної магістралі у В’єтнамі пропонувався в 2010 р і оцінювався в 56 млрд дол. США. Він був відхилений, оскільки ця сума була еквівалентна 45% ВВП країни в той час (фото: Wikipedia).

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання»!