Close

26.08.2018

У Саксонії вивчають можливості поїздів з живленням від акумуляторних батарей в якості альтернативи дизельній тязі

Залізничне постачання

У Саксонії вивчають можливості поїздів з живленням від акумуляторних батарей в якості альтернативи дизельній тязі

Транспортна адміністрація Verkehrsverbund Oberelbe (VVO), що відповідає за пасажирські перевезення в регіоні Верхня Ельба (федеральна земля Саксонія, Німеччина), запросила фахівців компанії Bombardier та Технічного університету Берліна вивчити можливості використання електропоїздів з живленням від акумуляторних батарей на неелектрифікованих ділянках в південній частині Саксонії. Дослідження охоплюватиме райони Саксонської Швейцарії, Рудних гір та Вест-Лаузіца.

Термін дії нинішнього контракту на обслуговування цих ліній завершується у 2024 році та VVO шукає прийнятну з екологічної точки зору альтернативу дизельній тязі для майбутнього контракту.

Передбачається, що акумулятори поїздів будуть заряджатися під час руху по ділянках, електрифікованих на змінному струмі напругою 15 кВ. Збереженої енергії повинно бути достатньо для руху по ділянках не обладнаних контактною мережею, де в даний час експлуатуються дизель-поїзда.

Bombardier та Технічний університет Берліна вже мають у своєму розпорядженні досвід роботи з поїздами з живленням від акумуляторних батарей. Вони брали участь в розробці та випробуваннях акумуляторного поїзда на основі створеного Bombardier електропоїзда Talent 3. Проект фінансував федеральний уряд Німеччини.

За даними Bombardier, поїзди на акумуляторних батареях по споживанню енергії ефективніше дизель-поїздів та поїздів з живленням від паливних елементів (0,65 євро / км проти відповідно 1 євро / км у дизель-поїздів і не менше 1,2 євро / км у поїздів на водневому паливі). У порівнянні з поїздами з живленням від паливних елементів вони не вимагають створення особливої ​​інфраструктури для заправки воднем та відрізняються меншою вартістю технічного обслуговування.

Завершити дослідження планується до лютого 2019 року

https://www.vvo-online.de/de

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання»!