Close

22.03.2018

Мобільне розвантаження вагонів

Мобільне розвантаження вагонів

Мобільне розвантаження вагонів

Мобільний трубчастий ланцюговий транспортер від німецької компанії Schrage – це ефективне і вигідне рішення для транспортування. Він дозволяє заощадити час, зменшити експлуатаційні витрати і відрізняється високою швидкістю роботи, своєчасною доступністю і економічністю.

Розвантаження залізничних вагонів часто відбувається за допомогою використання стаціонарних розвантажувальних систем або ж шляхом проміжного зберігання сипких матеріалів в глибоких бункерах. Це, як правило, вимагає заходу потягу в центральну розвантажувальну станцію, а також високоточного маневрування усього потягу відносно місця стикування. Набагато простішим і менш дорожчим рішенням є мобільні транспортерні установки Schrage німецького виробництва. Їх можна легко і просто зістикувати з вагоном і розвантажити його саме там, де потрібно. Таким чином, сипкий матеріал перевантажується безпосередньо на зручному місці з вагонів в автоцистерни силосного типу, в контейнери, в інші вагони, у біг-беги або ж в мішки.

Мобільне розвантаження вагонів

Використання гнучких розвантажувальних систем, таких як мобільний трубчастий ланцюговий транспортер, безумовно, може розглядатися в якості гідної альтернативи стаціонарним установкам. Використання мобільних засобів дозволяє не лише уникнути високих
інвестиційних витрат, характерних для стаціонарних систем перевантаження, але і заощадити час і гроші, оскільки в подібному випадку відпадає необхідність проміжного зберігання у бункері і подальшого транспортування сипких матеріалів на вантажівках до місця призначення. Саме тому мобільна система, що забезпечує гнучке і пряме завантаження сипких матеріалів, амортизується в найкоротші терміни.

Мобільний трубчастий ланцюговий транспортер складається з конвеєра, розташованого на колісній базі, стикувального модуля, поршневого компресора, повітряного фільтру, розподільного щита і навантажувально-розвантажувального пристосування. Основними
компонентами трубчастого ланцюгового транспортера є привід і натяжна станція,стикувальний модуль, наприклад, для розвантаження залізничних вагонів, робоча і зворотна гілка, а також транспортерний ланцюг.

Завдяки можливості установки на пересувній колісній базі транспортер легко переміщається в потрібне місце і його положення фіксується шляхом блокування коліс.

Наступний крок – пневматичне підключення стикувального модуля до вагону, який необхідно
розвантажити. Стикувальний модуль, як і усі інші частини транспортера, відповідає особливостям випускного отвору вагону. Пилонепроникне ущільнення і спеціальний фільтр забезпечують своєчасне видалення можливих чужорідних тіл.

Мобільне розвантаження вагонів

Конструкція трубчастого ланцюгового транспортера може бути скоректована відповідно до місцевих умов експлуатації. Окремі компоненти системи, а також ряд аксесуарів можуть комбінуватися між собою. Єдиною вимогою є наявність джерела живлення. Крім того, існує можливість використання аварійного генератора, тому транспортер може працювати повністю
автономно, навіть на віддаленій території. Існує можливість установки транспортера на колеса, рейки або на міцніший і придатніший для бездоріжжя пересувний модуль. Залежно від параметрів швидкості потоку мобільний транспортер може мати п’ять різних габаритів – типи 115, 135, 160, 200 і 270. Позначення того або іншого типу відповідає діаметру використовуваної
труби. Наявність різних типових розмірів дозволяє транспортувати матеріали величиною часток до 100 мм, насипною щільністю, що перевищує 7 т/м³, і пропускною спроможністю до 80 м³/год.

При проектуванні трубчастих ланцюгових транспортерів враховуються всі основні властивості того або іншого продукту, зокрема його об’ємна щільність, температура і текучість. Залежно від продукту, що транспортується, для виготовлення установок використовуються різні матеріали і товщина стінок, а також спеціальні, розроблені для конкретного проекту конструкційні особливості.

Перелік сипких матеріалів, що транспортуються, практично безмежний, оскільки трубчастий
ланцюговий транспортер здатний перевантажувати речовини в практично будь-якому стані: в порошкоподібному, зернистому або злегка клейкому, включаючи проблемні матеріали. Сюди відносяться сильно спресовані порошки і пил, такі як суглинок, пігменти, вуглецева сажа, консерванти, наповнювачі і тому подібне.

Конвеєрна система використовується практично в усіх галузях промисловості для транспортування найрізноманітніших продуктів.

Наприклад:
• Харчова продукція: борошно, сухе молоко, кукурудзяний крохмаль, чай, цукор, сіль, перець, солод і т.д.
• Сільськогосподарська продукція: зернові, кава в зернах, горіхи, солод, боби, насіння гірчиці, насіння для посіву і т.д.
• Будівельні матеріали: пісок, земля, цемент, вапно, глина, гіпс, кальцит і т.д.
• Корм: пшениця, ячмінь, овес, жито, кукурудза, горох, просо, гранули і т.д.
• Хімічна продукція: полімерні гранули, пральні порошки, добрива, пестициди і т.д.

Як правило, усі установки гарантують чисте, пило- і газонепроникне, а також повністю герметичне транспортування усіх видів сипких матеріалів. Таким чином, закрита транспортерна система підходить, в першу чергу, для швидкого і пилонепроникного перевантаження проблемних і чутливих до зовнішньої дії продуктів. Вантаження відрізняється простотою і легкістю та може здійснюватися в практично будь-якому місці: при цьому продукт залишається абсолютно чистим. Гранули, що транспортуються, або частки залишаються неушкодженими, що гарантує особливо дбайливе відношення до продукції. Крім того, такі
установки забезпечують абсолютно безпечне транспортування вибухонебезпечних сипких матеріалів.

Мобільний трубчастий ланцюговий транспортер — це ефективне і вигідне рішення для транспортування. Він дозволяє заощадити час, зменшити експлуатаційні витрати і відрізняється високою швидкістю роботи, своєчасною доступністю і економічністю. Установка практично не потребує технічного відходу, оскільки огляду, що проводиться через великі
інтервали часу, піддаються лише натягнення ланцюга і деталі, що зношуються, на ревізійних отворах. До того ж, простота і надійність управління гарантують безаварійну і безпечну експлуатацію.

Система мобільного розвантаження вагонів має наступні переваги:
• Пило-, газонепроникне і герметичне транспортування сипких матеріалів.
• Можливість транспортування проблемних сипких матеріалів (абразивних, токсичних, вибухонебезпечних, а також липких і хімічно агресивних).
• Збереження гранул і часток завдяки щадному транспортуванню.
• Швидка зміна продукту, що не вимагає ретельного очищення завдяки високій мірі видалення залишків.

Трубчастий ланцюговий транспортер дозволяє герметично і без втрат розвантажити практично будь-який вид сипких матеріалів. Це гарантує, з одного боку, економічну і екологічно чисту роботу установки, зводить до мінімуму імовірність аварій при транспортуванні токсичних або вибухонебезпечних речовин і забезпечує високий рівень експлуатаційної безпеки. З іншого боку, при регулярній роботі з сипкими матеріалами, такими як порошки або гранули, висока пропускна спроможність транспортера призводить до істотного заощадження часу і засобів. І, нарешті, трубчасті ланцюгові транспортери Schrage відрізняються не лише тривалим терміном
служби, але і винятковим співвідношенням ціни і якості.

За матеріалами інтернет
Тарас Рейка

Журнал «Залізничне постачання» — Жовтень 2017 року