Close

09.09.2018

Реалізацію проекту високошвидкісної магістралі Куала-Лумпур — Сінгапур відкладено на два роки

Реалізацію проекту високошвидкісної магістралі Куала-Лумпур — Сінгапур відкладено на два роки

Малайзійські ЗМІ повідомляють, що Малайзія і Сінгапур домовилися про відстрочку реалізації проекту високошвидкісної магістралі Куала-Лумпур-Сінгапур на 2 роки.

Перенесення термінів обумовлений бажанням Малайзії переглянути свої фінансові можливості. Міністр економіки Малайзії Азмін Алі 3 вересня 2018 р підтвердив, що проект буде перенесений без будь-яких штрафних санкцій на користь Сінгапуру протягом періоду відстрочки, а всі деталі проясняться при підписанні нової угоди.

У міністерстві транспорту Сінгапуру повідомили, що поки сторони ведуть дискусію щодо пропозиції Малайзії про відстрочку проекту, але висловлюють надію на якнайшвидше прийняття взаємоприйнятного рішення. Той факт, що країни крок за кроком наближаються до взаємовигідного рішення, підтвердили і в міністерстві економіки Малайзії.

Високошвидкісна магістраль — один з декількох проектів, схвалених колишнім урядом Малайзії, які підлягають перегляду новою владою, яка прийшла внаслідокперемоги опозиційного Народного блоку на загальних виборах в травні 2018 р. Незабаром після цієї перемоги новий малайзійський прем’єр-міністр Махатхир Мохамад оголосив про намір відмовитися від участі країни в проекті високошвидкісної магістралі, мотивуючи це тим, що він дорогий і невигідний для Малайзії. Однак в липні 2018 року всі ж було оголошено, що уряд розгляне можливість проведення переговорів з Сінгапуром щодо відстрочення проекту і при одночасному зниженні вартості будівництва.

За попередніми оцінками на кінець травня 2018 р уряд Сінгапуру витратив на проект високошвидкісної магістралі більше 250 млн синг. дол. (157,5 млн євро), що включає витрати на консультації з питань проектування об’єктів цивільної інфраструктури, а також на залучення фахівців і відчуження землі.

Спочатку завершити будівництво лінії Куала-Лумпур — Сінгапур протяжністю 350 км влади Малайзії та Сінгапуру планували до кінця 2026 р. З введенням її в експлуатацію час у дорозі з нинішніх 4-5 годин скоротиться до 90 хвилин (комп’ютерна графіка: MyHSR).

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання»!