Close

05.10.2016

Працюємо над помилками разом

Серед наших читачів є багато представників підприємств, які бажають співпрацювати з Укрзалізницею та приймати участь в її тендерах.

Прокоментувати дану проблематику ми попросили заступника начальника Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ «Укрзалізниця» Руслана Сека.

ПАТ «Укрзалізниця» одне з перших великих підприємств України почало здійснювати закупівлю робіт, товарів та послуг для власних виробничих потреб через систему електронних закупівель «ProZorro».

Щомісяця масштаби закупівель Укрзалізниці сягають сотень мільйонів гривень. Набутий досвід роботи профільних фахівців у системі електронних торгів вже дозволяє зробити висновки щодо типових помилок, яких припускаються учасники при оформленні тендерної документації.

«ProZorro» – це електронна база даних, за допомогою якої проводяться публічні державні торги в режимі онлайн. На даний момент в базі авторизованіо 7 торгових майданчиків: «Zakupki.Prom.ua», «e-tender», «Newtend», «SmartTender», «Держзакупівлі онлайн», «PublicBid» та «ПриватМаркет». Підключитися до системи «ProZorro» можна через один з цих майданчиків. У порівнянні з традиційними «паперовими» тендерами, система електронних закупівель забезпечує максимальну прозорість всього процесу проведення торгів. Разом з тим, дана система сприяє зростанню конкуренції на ринку, а отже позитивно впливає на якість товарів та послуг і кінцеву ціну для замовника.

З серпня 2016 року всі закупівлі за державні кошти мають проводитися через електронну систему ProZorro, яка стала обов’язковою для всіх надпорогових закупівель: від 200 тис. грн для товарів і послуг і від 1,5 млн грн – для робіт. Крім того, використовувати ProZorro бажано і на невеликих тендерах – допорогових закупівлях, починаючи від 50 тис. грн – відповідно до Закону України “Про публічні закупівлі”. Електронна система є зручною та ефективною і державні закупівельники з кожним днем знаходять в ній все більше переваг для себе. Тепер у замовника з’явилася можливість бачити реальні ринкові ціни на товари та послуги, аналізувати пропозиції, вибирати обирати найбільш прийнятні з точки зору співвідношення ціни та якості. З іншого боку, доступність інформації про тендери, прозорість державних закупівель, системне запобігання корупції, перехід на електронний документообіг, простота та легкість застосування процедур – все це сприяє залученню все більшої кількості постачальників, які раніше не приймали участь в тендерах державних підприємств.

Представники підприємств, які бажають приймати участь в електронних торгах, що оголошуються Укрзалізницею мають врахувати декілька чинників, які допоможуть правильно оформити всю необхідну тендерну документацію. Серед найбільш типових помилок, яких припускаються учасники торгів Руслан Сек назвав такі:

 Типові помилки, які допускають учасники при поданні тендерних пропозицій для участі в торгах Філії «Центр забезпечення виробництва» ПАТ«Укрзалізниця»

Руслан Сек, Тарас Рейка

Журнал “Залізничне постачання” Жовтень 2016 р.