Close

26.08.2018

Незабаром відкриття високошвидкісного руху в Гонконзі

Залізничне постачання

Незабаром відкриття високошвидкісного руху в Гонконзі

Уряд Гонконгу повідомляє, що пасажирський рух на гонконгській ділянці високошвидкісної магістралі Гуанчжоу — Шеньчжень — Гонконг буде запущено 23 вересня 2018 р. Наразі Уряд Гонконгу оголосив про підписання двох угод з питань експлуатаціїгонконгської ділянки магістралі. Перша угода вносить поправки до чинного договору між урядом регіону і оператором міського рейкового транспорту Гонконгу MTR і регулюватиме роботу високошвидкісної ділянки за тими ж правилами, що застосовуються для звичайної залізничної мережі. Угода також визначає процедури встановлення тарифних ставок, які не можна змінювати без згоди уряду.

Крім того, між MTR і компанією Kowloon-Canton Railway (KCRC) підписано додаткову угоду, що стосується питань концесії. Досягнуто домовленості про взаємної фінансової відповідальності сторін у разі перевищення або зниження прибутковості більш ніж на 15% від запланованих значень.

Високошвидкісна магістраль Гуанчжоу-Шеньчжень протяжністю 102 км була відкрита в грудні 2011 р. Будівництво її продовження на території Гонконгу було схвалено в жовтні 2009 р, завершення було заплановано на 2015 г. Однак певні труднощі при прокладці тунелів призводили до затримок та подорожчання проекту, а пошуки додаткового фінансування затримували ще більше і відсунули закінчення будівництва на більш пізній термін. В результаті кінцева вартість проекту, реалізацією якого займається місцева корпорація MTR, склала $ 10,75 млрд. Таким чином, прокладка 1 км траси обійшлася в $ 413 млн, що стало абсолютним світовим рекордом. Це пояснюється тим, що весь маршрут був прокладений під землею і в гірських тунелях. Навіть кінцевий термінал в західній частині півострова Коулун площею 11 га виявився підземним. Для його будівництва довелося вирити 4,5 млн кубометрів землі. Прокладати шлях на поверхні неможливо — щільність забудови Гонконгу така, що не дозволяє споруджувати вокзал і колії до нього без знесення численних будівель.

Нова гонконгська підземна ділянка довжиною 26 км дозволить скоротити час у дорозі між Гонконгом і найбільшим південнокитайським мегаполісом Гуанчжоу з 2 годиндо 47 хвилин, а до Пекіна можна буде доїхати всього за 9 годин замість доби. В цілому магістраль дозволить зв’язати Гонконг з 44 містами Китаю, включаючи Шанхай, Куньмін, Гуйчжоу.

На думку оператора MTR, відкриття високошвидкісної лінії в Гонконзі матиме позитивний вплив на його економічний розвиток за рахунок підвищення транспортної доступності з основної території Китаю (фото: MTR).

http://www.info.gov.hk/gia/general/201808/23/P2018082300766.htm

Передплати та гарантовано отримуй журнал «Залізничне постачання»!