Close

12.11.2017

2050 рік Париж Smart City

Журнал «Залізничне постачання»

2050 рік Париж Smart City

Студія архітектора Винсена Каллебо представила своє бачення майбутнього образу Парижа — 2050 рік Париж Smart City

Париж – місто-легенда, він зі своїми численними пам’ятками, парками і вуличками з бруківкою входить до числа найкрасивіших міст світу. Жителі Парижа настільки звикли до вигляду свого міста, що будь-які зміни зустрічаються ними без особливого ентузіазму і деколи навіть зі шквалом критики. Проте вже зараз ставиться питання про майбутнє Парижа: залишатися йому містом-музеєм або перетворюватися, використовуючи найсміливіші ідеї та передові технології.

Своє бачення майбутнього образу Парижа представила студія архітектора Винсена Каллебо. За замовленням паризького муніципалітету фахівці студії розробили проект з покращення екології міста The 2050 Paris Smart City. Основною метою програми є зниження викидів парникових газів в столиці на 75% до 2050 року. За задумом розробників, в Парижі з’являться вісім типів башт, які будуть одночасно виконувати відразу кілька функцій в залежності від їх місця розташування.

Журнал «Залізничне постачання»

Mountain towers (Вежі-гори)

будуть розташовані в історичному центрі Парижа на знаменитій торговій вулиці Rue de Rivoli. «Mountain towers» об’єднають в собі різні поновлювані джерела енергії. Протягом дня фотоелектричні та теплові щити зможуть генерувати електрику та гарячу воду. Численні балкони з зеленими насадженнями послужать фільтром для мешканців, а полив і підживлення цих рослин буде здійснюватися за рахунок повторно використовуваної води та біокомпоста з органічних відходів.

Журнал «Залізничне постачання»

Antismog towers – антисмогові вежі.

В рамках проекту 2050 Paris Smart City пропонується реконструювати Petite Ceinture of Paris – стару, закриту подвійну залізничну лінію завдовжки 32 кілометри. Там передбачається створити зелений екологічний коридор. Дика природа, луки, ліси, рослинність знову повернуться у місто. «Antismog Towers» відновлять рентабельність залізничних ліній в зелені зони за рахунок інтеграції общинних продовольчих садів, вирощуваних жителями. Велосипедні доріжки і міські городи будуть розташовуватися вертикально навколо циклонічних веж, які очищують територію шляхом гідропонної фітоочистки і фільтрування атмосферного смогу. Ці вежі будуть виробляти електроенергію за рахунок осьових вітряних турбін і гнучких фотоелектричних панелей. Різниця температур в тунелях Petite Ceinture буде використовуватись для пасивного кондиціонування повітря всередині башти.

Журнал «Залізничне постачання»

Photosynthesis towers

У 15-му окрузі Парижа розташована вежа Монтпарнас, побудована ще 1972 році. Нехитрий дизайн монолітної вежі, її гігантські розміри, а також архітектурний контраст, який вона створює в центрі історичного Парижа, стали об’єктом критики, в результаті чого будівництво хмарочосів в Парижі було заборонено. Для поліпшення естетичного сприйняття та оптимізації енергоспоживання пропонується реконструювати вежу Монпарнас у «Фотосинтез-вежу» — екологічно нейтральну екосистему без викопних видів палива, що представляє собою офісну будівлю, оточену вертикальним гвинтовим громадським парком. Башта буде оточена ізолюючим біо-фасадом, який виробляє біопаливо. Зелені мікроводорослі будуть культивуватися на навісних стінах у плоских і трикутних фотобіореакторах з багатошарового скла. Ці біореактори дозволять поліпшити теплову інерцію до 50% економії тепла і повітря та одержувати біомасу для виробництва метану. Дах торгового центру перетвориться в фітоочисну лагуну, яка утилізує використані води будівлі.

Журнал «Залізничне постачання»

Bamboo nest towers

Житлові багатоповерхові будинки будуть оповиті екоскелетом в плетений бамбук. З одного боку, це екологічне тривимірне полотно дозволить структурно підтримувати перевантаження окремих балконів городами й общинними садами, що оточують існуюче житло. З іншого боку, воронки, сформовані геометрією плетіння, будуть збільшувати ефективність трилопатевих вітрових турбін, що виробляють електроенергію. Для отримання електрики також будуть використовуватися геліоконцентраційні термодинамічні установки.

Вежі району Вілла Д’есте будуть BEPOS (будівля з позитивною енергією), при цьому жителі будуть вирощувати свої власні органічні продукти.

Журнал «Залізничне постачання»

Honeycomb towers

вежі у вигляді бджолиних сот зможуть збільшити кількість недорогого житла у вже існуючих будинках на околицях Парижа. Соти з гексагональними нішами являють собою індивідуальні міні-будинки з підвісними садами і городами. Структурно цей вулик підтримується сталевою вертикальною конструкцією через існуючі димоходи, що перетинають будівлі. На дахах планується встановити фотоелектричні панелі, які будуть виробляти електроенергію.

Farmscraper towers

тут будуть розташовані фермерські господарства, які зможуть вирішити низку екологічних та соціальних проблем: збереження сільської території, продовольча автономія, скорочення транспортних засобів, нові робочі місця, утилізація органічних відходів, очищення повітря та утилізація міських вод, обмеження використання пестицидів, інсектицидів, гербіцидів та хімічних добрив.

Mangrove towers

Форма цих веж буде нагадувати мангрові дерева. Їх будівництво заплановано в районі залізничного вокзалу Gare du Nord на півночі Парижа з використанням сучасних поновлюваних джерел енергії, щоб представити нульовий вуглецевий слід. Там будуть розташовані офіси та готелі.

Журнал «Залізничне постачання»

Вridge towers

Ці вежі-близнюки будуть не тільки мостом, що з’єднує східну і західну частини Парижа, але і населеними вертикальними екосистемами. Там встановлять гідротурбіни, які використовують кінетичну енергію річки. Крім того, вся конструкція буде мати нульовий рівень викидів вуглецю в атмосферу і системи безвідходного виробництва і вторинного споживання.

http://vincent.callebaut.org/object/150105_ parissmartcity2050/parissmartcity2050/projects
За матеріалами Інтернет Тарас Рейка

Журнал «Залізничне постачання» — Червень 2017 року