Close

05.10.2016

Якість потрібно не перевіряти, а створювати!

Завод техніки зв’язку і автоматики

Продукція ПП НВП «ЗТЗА» вирізняється високою якістю, що підтверджена відгуками з експлуатації, випробуваннями, зокрема сертифікаційними.

Якість потрібно не перевіряти, а створювати! Науково-виробниче підприємство «Завод техніки зв’язку і автоматики» займається дослідно-конструкторською роботою, розробкою, виробництвом обладнання для систем сигналізації, централізації та блокування на залізничному транспорті і метрополітені таких, як:

 • стативи кросової системи монтажу усіх видів;
 • шафи батарейні та релейні усіх модифікацій;
 • реле електромагнітні нейтральні;
 • шафи кабельні;
 • щити вимкнення живлення, в тому числі керовані;
 • колійні ящики та муфти кабельні;
 • контури узгоджуючі та загороджуючі;
 • кабельрости;
 • щитки переїзної сигналізації;
 • апаратура тональних рейкових кіл;
 • блоки штепсельні та ряд іншої продукції.

На сьогоднішній день номенклатура підприємства сягає 328 позицій.

ПП НВП «ЗТЗА» є єдиним вітчизняним виробником реле електромагнітних нейтральних та блоків релейних електричної централізації.

Кожен вид продукції проходить повний цикл дослідних і експлуатаційних випробувань під контролем Департаменту автоматики та телекомунікацій

ПАТ «Укрзалізниця» у відповідності до СОУ 45.020-00034045-002:2006, галузевих стандартів ГСТУ 32.0.08.001-97, ГСТУ 32.0.10.019-97 та погоджується з компетентними службами. По всіх видах продукції Департаментом автоматики та телекомунікацій надано дозволи на їх застосування службам сигналізації і зв’язку на залізницях України.

ПП НВП «ЗТЗА» при безпосередній співпраці з Департаментом автоматики та телекомунікацій успішно провело семирічний комплекс заходів по створенню імпортозамінної продукції, а саме малогабаритних реле електромагнітних нейтральних (61 позиція), блоків релейних електричної централізації (17 позицій). Ці вироби є базовими позиціями в СЦБ на залізниці і до недавнього часу постачались лише з Російської федерації. Окрім того вітчизняні реле виробництва ПП НВП «ЗТЗА» мають ряд переваг перед імпортними:

 • корпус реле виготовлений з негорючих матеріалів;
 • прозорий кожух не тьмяніє і зберігає свої властивості протягом всього періоду експлуатування;
 • зовнішні контакти реле мають клиноподібну форму, що убезпечує від зминання контактів розетки стативу;
 • електричні та механічні характеристики зберігаються протягом всього періоду експлуатування, що підтверджено випробуваннями на надійність і довготривалу роботу.

Також підприємство постійно проводить роботи з розробки електронних блоків та реле. Згідно технічних вимог Департаменту автоматики та телекомунікацій вже розроблено, проведено випробування та отримано дозвіл на застосування цифрових блоків витримки часу другого покоління БВМШ-Ц2. Серед переваг цих блоків є велика кількість градацій витримок часу від 2 секунд до 6 хвилин з кроком 2 секунди та стійкість до коливань напруги живлення.

Протягом тривалого часу підприємством серійно випускаються сигналізатори заземлення СЗІ-ЦУ. Особливістю їх є те, що вони заміняють сигналізатори типів СЗІ-1М та СЗІ-2М, можуть працювати зі змінною (24В, 220В), постійною та випрямленою не стабілізованою (12, 24, 60 та 220 В) напругою контрольованого джерела.

Нещодавно успішно завершено дослідну експлуатацію електронного реле ТШ-65Е. В рамках дослідної експлуатації було проведено випробування на надійність, під час якого штучно імітувались відмови елементів реле в процесі експлуатування. В результаті було доведено, що реле не призводить до критичних відмов (вмикання більш дозволяючого сигналу світлофора) у випадку виходу з ладу елементів реле. Реле успішно, без відмов, пройшло експлуатацію на ділянках, в умовах яких раніше зафіксовано пришвидшене зношення контактів у механічних аналогах реле цього типу.

Триває процес сертифікації електронних реле імпульсних ІВБ та ІМШ-1700Е. Схемним рішенням передбачено недопущення відмов, таких, як продовження роботи в імпульсному режимі нормально закритого каналу реле (контакти 13-33) у випадку пробою нормально відкритого каналу (контакти 33-53), при роботі у режимі комутації кодів в рейкових колах змінного або постійного струму.

ПП НВП «ЗТЗА» успішно співпрацює з підприємствами України, Грузії, Чехії і Німеччини.

Продукція ПП НВП «ЗТЗА» вирізняється високою якістю, що підтверджена відгуками з експлуатації, випробуваннями, зокрема сертифікаційними. Підтвердженням цього є сертифікати відповідності на реле електромагнітні нейтральні, стативи кросової системи монтажу, шафи металеві релейні та батарейні, щитки переїзної сигналізації та блоки релейні виконавчої групи.

Завдяки раціональному і максимальному використанні своїх ресурсів та резервів підприємство забезпечує:

 • гарантовану якість продукції;
 • конкурентну ринкову вартість;
 • гарантії дотримання умов договорів щодо термінів виробництва та постачання;
 • задоволення вимог та очікувань замовника.

Поставлена підприємством продукція успішно працює на об’єктах Укрзалізниці.

У 2013 році підприємство отримало Сертифікат на систему управління якістю, який підтверджує відповідність системи якості, яка діє на ПП НВП «ЗТЗА», вимогам ДСТУ ISO 9001:2009.

ПП НВП «ЗТЗА»

Тел. +38 032 245 77 71

+ 38 032 263 71 07

e-mail: nvp.ztza@gmail.com

www.ztza.com.ua

Журнал “Залізничне постачання” Жовтень 2016 р.