Close

09.10.2018

В Японії розглядають можливість побудувати залізницю на священну гору Фудзі

Фудзі

В Японії розглядають можливість побудувати залізницю на священну гору Фудзі

Японська влада створила спеціальну групу для вивчення питання про будівництво першої в історії залізниці на гору Фудзі, яка вважається священною і широко відома в світі як один із загальноприйнятих символів країни. До нової структури, за даними газети Japan News, увійшли представники East East Railway Co., а також розташованих в цьому районі префектур, об’єднань транспортних і туристичних компаній.

Наразі приблизно до половини висоти Фудзі проведені дві автомобільні дороги. Там розташовано майданчик з парковками, місцями відпочинку та кафе, звідки бажаючі можуть почати піше сходження на найвищу вершину Японії.

Під час жвавого літнього сезону найбільш популярну автодорогу перекривають для приватних машин, по ній ходять тільки рейсові автобуси. Ця вимушена міра спрямована на зменшення негативного впливу автомобільних викидів на екологію гори. Однак такі незручності, як вважають, скорочують число туристів, які вирішують відвідати знамениту гору. За допомогою залізниці японська влада сподівається вирішити цю проблему.

Проекти будівництва залізничної траси на Фудзі були і раніше, але ніколи не здійснювалися. Грали роль, зокрема, побоювання з приводу екології, а також міркування, пов’язані з небезпекою порушити звичний вигляд гори, оспіваної багатьма поколіннями митців і поетів.

Фудзі — діючий, але сплячий вулкан висотою 3776 метрів. Останній раз він вивергався в 1708 році. Тоді вулканічний попіл товстим шаром вкрив вулиці Едо — нинішнього Токіо, який знаходиться всього в 90 кілометрах на північний схід від гори.

Наплив туристів на Фудзі різко підскочив 2 роки тому, коли її внесли до Списку об’єктів Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, що істотно підвищило її популярність. У минулому році сходження на Фудзі здійснили понад 285 тис. чоловік. Сезон сходжень триває з липня по середини вересня, але щороку кілька десятків сміливців 31 грудня вирушають в дорогу, щоб зустріти перший світанок в новому році на священній вершині.

http://the-japan-news.com/news/article/0004772778

Передплата на журнал «Залізничне постачання» — 2019 рік