Close

03.09.2017

Інтегруємо сучасні технологічні рішення!

Інтегруємо сучасні технологічні рішення!

Володіючи багатим досвідом, висококваліфікованими фахівцями, власною виробничо-технічною базою, тісними зв’язками з десятками наукових і виробничих організацій, науково-виробнича фірма «Техвагонмаш» завжди прагне ефективно, комплексно і оперативно вирішувати багатопланові завдання технічного переозброєння.

Науково-виробнича фірма «Техвагонмаш» — давно відома вагонобудівникам як інтегратор найсучасніших технологічних рішень. Основною її спеціалізацією є проектування і виготовлення спеціального технологічного обладнання для виробництва вантажних вагонів, вагонів соціального транспорту, тягового рухомого складу.
Створення нашого підприємства бере свої витоки в 1964 році, коли в Радянському Союзі створювалося підприємство необхідне для розвитку проектування та оснащення заводів ж/д транспорту — Всесоюзний науково-дослідний проектно-технологічний інститут вагонобудування (ВНИИПТИвагон) і дослідний завод.
Підприємство було головною технологічною організацією з проектування та оснащення заводів ж/д транспорту.

Автоматизований комплекс свердловки рам вагонів

Нами реалізовано комплексний проект організації виробництва піввагонів на площах Попаснянського вагоноремонтного заводу. Річна програма випуску становить 5000 піввагонів. НВФ «Техвагонмаш» розроблена технологічна частина робочого проекту, завод повністю оснащений спеціальним технологічним обладнанням виробництва НВФ «Техвагонмаш». Серед поставленого обладнання хотілося б виділити автоматизований комплекс свердловки рам вагонів. Даний комплекс обладнання здатен обслуговувати лише один оператор, якому достатньо укласти раму зібраного вагона на стенд цеховим краном. Фіксація рами відбувається автоматично. Після установки, також автоматично, свердлильний портал визначить місця під майбутні отвори і самостійно розсвердлить їх, використовуючи необхідний змінний
інструмент.

Проектування та виготовлення лінії фарбування коліс

У 2016 році нами було реалізовано ряд великих проектів з компанією Interpipe. Серед них проектування та виготовлення лінії фарбування коліс для Нижньодніпровського трубопрокатного заводу (підприємство входить до складу корпорації Interpipe).
Обладнання виготовлялося в рамках створення на Нижньодніпровському трубопрокатному заводі нової ділянки з фінішної обробки залізничних коліс. Введені потужності дозволять випускати Interpipe більш складні продукти, затребувані в Європі, Америці і на
Близькому Сході.
Лінія являє собою комплекс обладнання для проведення технологічних операцій з підготовки поверхні та нанесення експлуатаційного покриття (різних типів) на залізничні колеса. З боку Замовника були висунуті серйозні вимоги до універсальності та продуктивності лінії. На лінії повинні оброблятися колеса п’яти типорозмірів діаметром 750 мм до 1256 мм, при цьому продуктивність лінії повинна становити 15 коліс в годину. Великий перепад в розмірах
коліс робить складним питання автоматичного завантаження і транспортування колеса. Однак наші конструктори, застосувавши оригінальні рішення, впоралися з поставленим завданням.

Лінія для нанесення експлуатаційних покриттів на залізничні осі

Другим великим проектом, реалізованим на Нижньодніпровському трубопрокатному заводі стала лінія для нанесення експлуатаційних покриттів на залізничні осі.
Дане обладнання є частиною проекту по організації нової ділянки по збірці колісних пар. Раніше Interpipe здійснювала складання колісних пар по субпідряду у європейських компаній з ж/д коліс і осей власного виробництва. Нові потужності дозволять виконувати частину збірки самостійно в Україні.

Комплекс технологічного обладнання по організації великовузлового складання вантажних вагонів

НВФ «Техвагонмаш» була одним з основних проектувальників заводу і постачальником всього
комплексу технологічного обладнання в проекті з організації великовузлового складання вантажних вагонів в м.Єлгава (Латвія). У комплексі поставленого устаткування можна виділити універсальний стенд складання кузовів піввагонів. Даний стенд дозволяє значно знизити трудомісткість складання кузова піввагона, мінімізувати участь людини.

Виготовлення трансбордера та поворотного кола для переміщення електровозів

У розробці та виробництві складального та зварювального обладнання ТОВ «НВФ «Техвагонмаш» досяг найбільших результатів. Але ми не зупиняємося на досягнутому. Так для Електровозобудівного заводу (м. Астана) був виготовлений трансбордер і поворотний круг. Це обладнання (вантажопідйомністю 150т) призначене для переміщення електровозів Alstom.

Роботизована лінія по виробництву хребтових балок

Для Тихвинського вагонобудівного заводу була виготовлена лінія по виробництву хребтових балок. Це унікальний, єдиний в своєму роді комплекс для роботизованого зварювання під флюсом повздовжніх швів всіх моделей хребтових балок вантажних
вагонів. Комплекс дозволяє виконувати зварювання виробів як в «нормальному», так і в «зворотньому» положенні з забезпеченням контрпрогину при зварюванні для попередження деформацій. Використання роботів дозволяє гнучко і швидко переналагоджуватися на різні вироби.
Крім того, за замовленням ТВСЗ, нами розроблено принципово нове обладнання — Автоматизований свердлильний комплекс для свердловки хребтових балок вантажних вагонів. Переваги від впровадження такого обладнання очевидні: автоматична обробка виробу проводитися за одну установку, робітникові не потрібно робити розмітку. Наявність стружкоприбиральних конвеєрів забезпечує високу культуру виробництва, знижує час на прибирання стенду. Комплекс оснащений власною системою завантаження-розвантаження хребтових балок. Такт випуску становить всього 20 хвилин.

Підйомні риштування підприємства «Техвагонмаш»

У 2016 році Науково-виробнича фірма «Техвагонмаш» здійснила поставку підйомного риштування для ЗАТ КК «Брянський машинобудівний завод». Підйомні риштування будуть використовуватися при створенні нових вантажних магістральних тепловозів.
Традиційно при проведенні робіт на кузовах вагонів на підприємствах використовуються підйомні майданчики. Але вони мають масу недоліків: не дозволяють переміщувати працівників на необхідну висоту, ускладнюючи тим самим процес виробництва, не
відповідають вимогам промислової безпеки, незручні у використанні. Підйомні риштування підприємства «Техвагонмаш» вирішують всі ці проблеми, а крім того, відкривають перед вагонобудівниками цілий ряд додаткових переваг. Завдяки можливості задавати підйомним риштуванням необхідну висоту підйому (позначку) робітники можуть обслуговувати вагони
різної висоти. Крім того, підйомні майданчики можуть рухатися вперед, що дозволяє працювати з кузовами різної ширини. Для торцевих стін теж передбачені майданчики, здатні рухатися вгору і вниз.

Комплекс обладнання для виготовлення двоповерхових пасажирських вагонів

В кінці 2012 року наше підприємство успішно завершило пусконалагоджувальні роботи комплексу обладнання для виготовлення двоповерхових пасажирських вагонів на Тверському вагонобудівному заводі.
Замовлення на проектування та впровадження комплексу обладнання зумовлене, насамперед, планами підприємства з освоєння перспективного ринку двоповерхових вагонів. Традиційно дотримуючись принципів універсальності конструкційних рішень, фахівці НВФ «Техвагонмаш» створили обладнання, здатне в найкоротші терміни бути перепрофільованим для виготовлення інших типів пасажирських вагонів, сучасних електропоїздів і вагонів метро.
У лінійці поставленого на ТВЗ обладнання необхідно виділити дві абсолютно нові розробки.
Це універсальний кантувач для приварювання настилу підлоги і універсальний кондуктор-кантувач бічних стін вагонів. Універсальний кантувач призначений для приварювання листів настилу підлоги і монтажу підвагонного обладнання на раму двоповерхових пасажирських вагонів.
Для досягнення універсальності, орієнтованої на роботу з рамами вагонів різної довжини, всі основні елементи конструкції кантувача створені рухливими. Зварювальні операції здійснюються з допомогою незалежних рухомих порталів, які також переміщуються по рейкових напрямних вздовж рами вагона.
Портали оснащені спеціалізованими пневматичними притисками, відповідними пультами управління, а також сходами для робітників.
2016 рік став для нас роком початку роботи з компанією Alstom. Нами виготовлено і спроектовано обладнання для збирання і обробки деталей візків трамваїв. Ми успішно справилися з цим завданням, Замовник повірив в нас і я думаю, що попереду у нас багато цікавої роботи.

Науково-виробнича фірма «Техвагонмаш»
39627, Україна, м. Кременчук, Полтавська обл.,
проспект Полтавський, 2-Д
Телефон (+38 0536) 70-17-23;
Факс (+38 0536) 77-34-87
e-mail: market@tvagonm.com.ua
www.tvagonm.com.ua

Журнал «Залізничне постачання» — Квітень 2017 року